Закінчується навчальний рік, і багато учнів міста Миколаєва і області стануть перед вибором професії. Вибір професії – це велика відповідальність. Відповідальність перед батьками, суспільством, та найголовніше - перед собою.

   Вибір професії – справа нелегка. Але робити цей вибір доводиться кожному без винятку. Перед молодим поколінням постануть питання, як отримати правильний вибір професії та знайти головну справу свого життя, щоб мати моральне задоволення від роботи, отримувати достойну заробітну плату, приносити користь людям, державі.

   Сьогодні ми з впевненістю можемо говорити, що існує найпотужніша система, яка займається підготовкою конкурентноспроможного робітника – це наша професійно-технічна освіта. День відкритих дверей – це найкраща можливість для навчального закладу розповісти про свої здобутки і переваги та ознайомити учнів шкіл із робітничими професіями. А для учнів – це чудова можливість зорієнтуватися у бурхливому вирі сучасного життя і можливо обрати собі професію до душі.

   В ДНЗ «ВПУ№7» триває профорієнтаційна робота. Стало доброю традицією проводити День відкритих дверей, під час якого учні – 9, 10, 11 класів шкіл м. Миколаєва та області мали можливість побувати у закладі, ознайомитись із матеріально-технічною базою та переліком професій, за якими у нас готують робітників. Приємно, що серед учнів Корабельного району відвідали восьмикласники ЗОШ № 48, яких зацікавив наш заклад, і вони виявили бажання прийти на екскурсію. Для учнів була організована екскурсія по училищу, тематична виставка творчості – запорука успішної професійної кар’єри, проведені майстер-класи для майбутніх абітурієнтів «Я це зможу зробити» (за участь кожному бажаючому повторити практичні уміння був наданий сертифікат). Також з успіхом пройшла презентація професій, за якими здійснюється підготовка в училищі. Завершилась зустріч концертною програмою, підготовленою учнями та педагогічними працівниками училища. За словами гостей, училище справило на них неабияке враження, сподобалось естетичне оснащення приміщень. У багатьох з них наприкінці зустрічі виникло бажання стати членом учнівського колективу ДНЗ «ВПУ№7» в майбутньому. Колектив училища дякує всім школам Корабельного району за співпрацю.

   Хочеться зауважити, що профорієнтація – це робота не одного дня. З початку року всі майстри в/н та викладачі училища відвідали школи м. Миколаєва та Миколаївської області, за якими вони були закріплені, з метою реклами нашого навчального закладу та запрошення учнів на навчання. Все це говорить про те, що колектив перебуває на правильному шляху, а цілеспрямована профорієнтаційна робота педагогічного колективу принесе вагомі результати. Ми бачимо перспективи діяльності в розвитку ступеневої освіти «школа-училище-вуз», оскільки перевага цієї схеми наявна – отримання професії першого ступеня освіти, можливості її продовження у вищих навчальних закладах, економія сімейного бюджету, гарантія якісного навчання і необхідність наших випускників на ринку праці.

                                  

 

                                                                                   Викладач: Владимирова І. Й.