Звіт

директора Державного навчального закладу

«Вище професійне училище №7 м. Миколаїв»

Криницької Людмили Григорівни

про підсумки роботи педагогічного колективу у 2014-2015 навчальному році

Діяльність Державного навчального закладу «Вище професійне училище №7 м. Миколаїв» здійснювалась згідно з вимогами основних нормативних документів: ст. 53 Конституції України, Закону України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про загальну середню освіту», Державної програми «Освіта» (Україна ХХІ століття), Національної доктрини розвитку освіти, Концепції профільного навчання в старшій школі, Концепції національного виховання, Статуту училища.

У процесі  реалізації мети – підготовка компетентного, конкурентоздатного кваліфікованого робітника –  навчальний заклад керувався чинним законодавством про освіту, договорами про співпрацю з підприємствами і установами Миколаєва та Миколаївської області.

Певних результатів досягнуто в роботі по співпраці з роботодавцями: КП НГПГ «Южная правда», РВК Корабельного району, ТОВ МСП «НТ «Норма-Центр», ЗОШ Корабельного і Жовтневого районів, ТОВ «Енергоремонт», ТОВ «Електра», ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», Жовтнева ЦРЛ, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, ПФУ Жовтневого району, ОСББ «Співдружність», сільські ради Жовтневого району, ТОВ «Радіостанція «Радіо Сет» та іншими.

Оновлена база замовників кадрів, особливо з професій загальних для усіх галузей. Укладено договори про співпрацю з ТОВ «Сервісний Центр «Металург», ТОВ «Миколаївський тепловозоремонтний завод», Миколаївська обласна дитяча  лікарня, Міська лікарня швидкої медичної допомоги, обласні та районні військові комісаріати, департамент праці та соціального захисту населення.

У  2015 році план прийому за державним замовленням виконано в обсязі 122 учня, що складає 68%. Загальний контингент учнів у 2014/2015 н.р. складав 218 осіб. Випуск учнів у 2015 р. - 58 осіб, з них: 3 особи отримали дипломи кваліфікованого робітника з відзнакою, 25 осіб  – отримали атестати про повну загальну середню освіту, 8 учнів завершили навчання за свідоцтвами про отриману кваліфікацію.

За кошти фізичних та юридичних осіб здійснено професійно-технічне навчання 50 слухачів.

Протягом минулого навчального року відраховано 19 учнів (7,8%) з об’єктивних причин та за власним бажанням. Станом на 01.07.2015 року перевідний контингент училища складає 141 учень. З метою визначення потреб регіонального ринку праці та врахування їх у здійснені освітньої діяльності проведено відповідні моніторингові дослідження, на підставі яких у 2015 році отримано ліцензії на підготовку робітничих кадрів з професій «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «діловод; адміністратор», «секретар керівника (організації, підприємства, установи), адміністратор», «обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, касир (на підприємстві, в установі, організації), діловод».

Виховна робота в училищі проводилася відповідно до річного плану. В училищі створена цілісна система, що сприяє формуванню і розвитку здібностей учнів у різних сферах. Протягом навчального року працювали гуртки: технічний, театральний, вокалу та естетичного спрямування.

Результатом роботи педагогічного колективу у 2014-2015 н.р. стали участь і досягнення учнів в різноманітних заходах.

Акуленко Ангеліна (група 233, викладач Алфер’єва Т.В.) – за підсумками тестування зарахована до Миколаївського територіального відділення Малої Академії наук України і виконує творчу роботу з історії.

Бондаренко Марія (162 група, викладач Олисько Л.І.) – участь у 5-му Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч», нагороджена бронзовим сертифікатом.

Завальницький Владислав (122 група, викладач Ратушняк Р.В.) – переможець обласної олімпіади за напрямом "Безпека життєдіяльності" серед учнів ПТНЗ Миколаївської області та нагороджений дипломом ІІІ ступеню.

Валуца Кароліна (233 група, викладач Ратушняк Р.В.) – участь в обласній олімпіаді за напрямом «Безпека життєдіяльності», нагороджена грамотою.

Петрицина Яна (233 група, викладач Ратушняк Р.В.) – участь в обласній олімпіаді за напрямом «Безпека життєдіяльності», нагороджена грамотою.

Шуригіна Анастасія (група 233, викладач Глущенко Т.В.) – участь у ІІ етапі обласної олімпіади з предмета «Технології комп’ютерної обробки інформації» професії «Оператор комп’ютерного набору».

В училищі здійснювалась робота спортивного напряму: з легкої атлетики, волейболу, загальної фізичної підготовки та загального розвитку учнів. Робота щодо фізичного виховання в училищі проводилася відповідно до Положення про фізичне виховання в навчальних закладах України і містила основні заходи: фізкультурно-оздоровчі заходи в режимі дня, уроки фізичної культури, заняття в гуртках спортивної спрямованості, участь в училищних, районних, міських та обласних змаганнях, робота фізкультурно-спортивного клубу «Торнадо», заняття у групі «Здоров’я» для працівників училища, медико-педагогічний контроль та агітаційно-пропагандистська робота.

На базі училища відбувся конкурс-змагання «Козацькі розваги» між збірними командами юнаків ВПУ №7 та ЗОШ №40.

Збірна команда у складі Баришевська Тетяна (гр.131), Ядришніков Єгор (гр. 131), Сафонов Рустам (гр. 234), Бєлоткач Марина (гр. 152) взяла участь у змаганнях зі спортивного туризму "Балабанівська осінь"  серед учнівської молоді ВНЗ та ПТНЗ. У підсумку команда посіла 4 місце. Кращим туристом визнана учениця групи 131 Баришевська Тетяна. Наша збірна отримала грамоту за мужність та активну участь в змаганнях.

У  Миколаївському професійному ліцеї  будівництва та сфери послуг відбувся турнір з баскетболу серед юнаків ПТНЗ Корабельного району, присвячений вшануванню пам’яті загиблого в Афганістані Сергія Калініна. За підсумками змагань друге місце посіла збірна команда ДНЗ «ВПУ № 7 м. Миколаїв».

Для учнів-юнаків І курсу нашого училища відбулася екскурсія  на військову кафедру МНУ ім. В. Сухомлинського з виконанням практичних завдань.

Збірна команда юнаків, а саме: Вдовиченко Ілля - група 112, Покидько Роман - група 152, Ярмошевич Антон - група 112, Абдулажанов Хуснуддін - група 122 посіла ІІІ місце в обласних змаганнях з шахів серед юнаків ПТНЗ м. Миколаєва в залік ХІV Молодіжних ігор Миколаївської області. Кращим гравцем в особистій першості визначено Ярмошевича Антона, який переміг у всіх своїх партіях.

Учні брали участь в училищних, міських та обласних конкурсах та змаганнях, в оновленні комплексно-методичного забезпечення професій.

 У телевізійно-розважальній передачі серед учнів ПТНЗ «Інтелект асорті» взяли участь: Покидько Роман, Проценко Анна, Тріска Вікторія (152 група), Дубрівна Катерина, Петрицина Яна (233 група) та Сауніна Олександра (162 група) – нагороджені грамотою.

Юхненко Анна (331 група) – участь в обласному конкурсі патріотичної пісні «Червона троянда» серед учнів ПТНЗ Миколаївської області, нагороджена грамотою за ІІ місце.

Новорождєна Тетяна (331 група, викладач Миндру І.В.) – участь в ХVІ конкурсі Шевченківської поезії.

Збірна учнів Нікогосян Такуї (162 група), Шуригіна Анастасія, Дубрівна Катерина та Дубрівна Лідія (233 група), Передєльський Володимир, Абдулажонов Дмитро (122 група), Юхненко Анна (331 група) взяла участь в обласному конкурсі серед команд клубу веселих та кмітливих ПТНЗ Миколаївської області (керівник гуртка Паніна О.А.).

Та ж команда взяла участь в обласному огляді-конкурсі колективів художньої самодіяльності ПТНЗ Миколаївської області.

Юхненко Анна  стала учасницею Молодіжного євроатлантичного безпекового форуму для студентської молоді міст Одеси, Миколаєва та Херсону.

Покидько Роман (152 група) взяв участь в Конкурсі на кращий фотоетюд на екологічну тематику, організований «МСП Ніка-Тера», за що був нагороджений подарунками.

Учні Мазуренко Юлія, Нечипуренко Наталя, Тупік Анастасія (162 група), Ніконов Максим (152 група) взяли участь в тренінгах з попередження торгівлі людьми у рамках реалізації проекту «Твоє життя – твій вибір!», отримали сертифікати для проведення тренінгів.

Учениця групи  № 233 Акуленко Ангеліна отримувала стипендію Міського голови.

  Популяризація закладу, профорієнтаційна робота з учнівською молоддю один з головних напрямів роботи училища. З цією метою запроваджено різні форми і методи роботи: педагогічні працівники закріплені за школами та мікрорайоном училища; розміщуються оголошення про прийом і умови навчання в засобах масової інформації та у міському транспорті; виготовляються рекламні буклети, плакати, банери; створено персональний сайт училища; проводяться «Дні відкритих дверей» для учнів шкіл м. Миколаєва та області; училище бере участь у ярмарках професій, які проводить Миколаївський обласний центр зайнятості, у спеціалізованій виставці «Експо-Миколаїв» - «Освіта року»; проводяться спортивно-масові та виховні заходи із запрошенням до участі учнів шкіл; педагогічні працівники проводять агітаційні виступи перед колективами підприємств міста та області.

Училище співпрацює із обласним центром зайнятості, який надає перелік топ-вакансій по регіону; сумісно з центрами зайнятості аналізується та корегується план прийому за окремими професіями. За замовленнями роботодавців здійснено професійно-технічне навчання слухачів з професії «обліковець з реєстрації бухгалтерських даних».

Залишається гострою проблема формування та збереження учнівського контингенту.

Професійно-практична підготовка в 2014-2015 навчальному році проходила у відповідності до затверджених робочих навчальних планів та програм.

Протягом навчального року велась робота з вдосконалення програм виробничого навчання та практики, зі складання та систематизації КМЗ професій (особлива увага приділялась розробці інструкційно-технологічних карток),  з організації оплачуваної  виробничої практики учнів.

З метою надання училищем платних послуг населенню, відповідно до положення, постійно надавалась відповідна інформація через засоби масової інформації тощо.

Організовано внутрішньоучилищний контроль відповідно до плану-графіку: перевірявся стан  викладання предметів та виробничого навчання з усіх професій, ведення зошитів для контрольних та лабораторно-практичних робіт, підготовки педагогів до уроку, ведення облікової документації, виховної роботи з учнями, відвідування занять учнями училища, профорієнтаційної роботи, організації навчально-виробничої діяльності та виконання фінансового плану, комплексно-методичного забезпечення предметів, індивідуальної та колективної методичної роботи з виданням підсумкових наказів.

У 2014 – 2015 навчальному році педагогічні працівники училища продовжили роботу над реалізацією єдиної науково-методичної проблеми «Формування та розвиток ключових компетенцій учнів через здійснення спільної пошуково-дослідницької діяльності суб’єктів навчально-виробничого процесу», а саме над ІІ етапом – аналітико-прогнозованим. Педагогами училища були проведені відкриті уроки теоретичного та виробничого навчання, видані методичні розробки за темами напрацювань, з метою обміну досвідом було організовано роботу практичних семінарів «Урок як середовище формування компетентностей учня» та «Технологія моделювання навчально-педагогічної діяльності». У червні проведено підсумкову конференцію з виставкою результатів педагогічної роботи над проблемною темою навчального закладу.

Одним з основних завдань колективу є удосконалення комплексно-методичного та матеріально-технічного забезпечення професій відповідно до державних стандартів ПТО. З цією метою дообладнано нові навчальні приміщення: кабінет-майстерня «Організація обслуговування відвідувачів»; лабораторії «Діловодства», «Догляду за дитиною та людиною похилого віку»; кабінети «Основ медичних знань», «Загального та спеціального догляду за хворими», оновлено бібліотечний фонд училища з різних професій.

Робота атестаційної комісії училища була прозора і продуктивна. Детально вивчилась система роботи педагогів, які атестувалися. Рішенням атестаційної комісії підтверджено 11 тарифний розряд майстру виробничого навчання Ігнатенко Л.С.; підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» викладачу Шупану В.Т.; присвоєно кваліфікаційні категорії: «спеціаліст II категорії» викладачам Алфер’євій Т.В.,Козарчук О.С., Миндру І.В., Олисько Л.І., Осадчій О.О., Ратушняк Р.В.; встановлено 12 тарифний розряд майстрам виробничого навчання Авраменко Г.В., Недосєкіній Н.В. Рішенням атестаційної комісії департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший викладач» Нестерчук Т.О., присвоєно педагогічне звання «майстер виробничого навчання І категорії» Авраменко Г.В., підтверджено педагогічне звання «майстер виробничого навчання ІІ категорії» Недосєкіній Н.В.

На кінець 2014-2015 н.р. якісний склад викладачів становить:

спеціаліст вищої категорії – 5, що складає 31,3 %;

спеціаліст І категорії – 3, що складає 18,7 %;

спеціаліст II категорії – 6, що складає 37,5 %;

спеціаліст – 2, що складає 12,5 %.

4 викладача мають педагогічне звання «старший викладач».

Письмових звернень громадян не надходило. Трудова та виконавська дисципліна на задовільному рівні, грубих порушень не зафіксовано.

Кадрове забезпечення протягом року на рівні питомих потреб, середньорічний показник вакансій складає 1% серед майстрів виробничого навчання. Плинність кадрів протягом 2014 – 2015 навчального року незначна, об’єктивно обумовлена, звільнення відбувалися за власним бажанням та за погодженням сторін

Діяльність педагогічного колективу здійснювалася відповідно до річного плану училища на 2014-2015 навчальний рік, розділи якого виконано на 92,5%. Це пов’язано з паралельним виконанням річного плану роботи училища та річних планів роботи департаменту освіти, науки та молоді, НМЦ ПТО у Миколаївській області, що призводить до перенасиченості навчально-виробничого та виховного процесу різноманітними заходами.

Проведена робота щодо удосконалення естетичного вигляду училища, створення комфортних умов перебування учасників навчального процесу. Дебіторська та кредиторська заборгованість відсутня. Кошторис видатків за 2014 рік та період 2015 року опрацьовано. Видатки на придбання товарів довгострокового користування та проведення капітальних ремонтів з державного бюджету не виділялися. Основними джерелами власних надходжень є надання платних послуг, які в свою чергу потребують актуалізації та розвитку. За період вересень 2014р – липень 2015 р. надійшло 115084 грн.

Проведення поточних, в тому числі косметичних ремонтів, отримання послуг здійснювалось за рахунок коштів загального (114409 грн.) та спеціального фонду (36503 грн.). Протягом 2014-2015 н.р. повністю оновлено м’яку покрівлю (2200 м2), проведено косметичний ремонт поверхів навчального корпусу та окремих навчальних кабінетів. Придбано матеріали для заміни у навчальному корпусі водовідведення. Частково модернізовано комп’ютерну техніку. З метою отримання якісних послуг Internet училище підключено до провайдера «Дикий сад».

У гуртожитку училища проведено косметичний ремонт кімнат для учнів, повністю оновлена система водопостачання в туалетні приміщення, поточний ремонт системи перекачки відходів.

У 2014 р. активізувалась робота благодійного фонду. Кошти витрачались відповідно до положення: на придбання спортінвентарю, оновлення навчально-матеріальної бази.

Виховна робота в училищі була спрямована на виконання завдань:

  • формування в учнів національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу. Забезпечення духовної єдності поколінь, культування кращих рис українського менталітету: працелюбства, свободи, поваги до батьків, толерантності;
  • виховання в учнів правової культури, поваги до Конституції України, законів України, державної символіки;
  • забезпечення сприятливих умов для самореалізації учнів відповідно до їх інтересів, нахилів та суспільних вимог. Підтримання обдарованих учнів;
  • роботу щодо підвищення рівня учнівського самоврядування, залучення учнів до активної громадської діяльності;
  • виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров'я, формування гігієнічних навичок і здорового способу життя, збереження й зміцнення їхнього фізичного та психічного здоров'я.

Формування учнівського колективу, активної життєвої позиції учнів – одне з головних завдань педагогічного колективу. Одним із пріоритетних напрямів стала організація роботи учнівського самоврядування.

Дбаючи про розвиток творчих здібностей учнів, їх зайнятості в позаурочний час протягом року було організовано різноманітні свята, конкурси, виставки поробок тощо:

Особливе значення приділялось укріпленню матеріально-технічної бази.

Протягом всього навчального року удосконалювалися та оновлювалися паспорти майстерень, лабораторій, кабінетів, КМЗ.

Заробітна плата, стипендія, оплата за комунальні послуги виплачується своєчасно.