Звіт

директора Державного навчального закладу  «Вище професійне училище №7 м. Миколаїв» Криницької Людмили Григорівни

про підсумки роботи педагогічного колективу у 2015-2016 навчальному році

Діяльність Державного навчального закладу «Вище професійне училище №7 м. Миколаїв» здійснювалась згідно з вимогами основних нормативних документів: ст. 53 Конституції України, Закону України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про загальну середню освіту», Державної програми «Освіта» (Україна ХХІ століття), Національної доктрини розвитку освіти, Концепції профільного навчання в старшій школі, Концепції національного виховання, Статуту училища.

У процесі  реалізації мети – підготовка компетентного, конкурентоздатного кваліфікованого робітника –  навчальний заклад керувався чинним законодавством про освіту, договорами про співпрацю з підприємствами і установами Миколаєва та Миколаївської області.

Продовжено роботу по співпраці з роботодавцями й соціальними партнерами: ТОВ «Сервісний Центр «Металург», ТОВ «Миколаївський тепловозоремонтний завод», Миколаївська обласна дитяча  лікарня, Міська лікарня швидкої медичної допомоги, обласні та районні військові комісаріати, департамент праці та соціального захисту населення, ТОВ МСП «НТ «Норма-Центр», ЗОШ Корабельного і Вітовського районів та інших шкіл м.Миколаєва й Миколаївської області, ТОВ «Енергоремонт», ТОВ «Електра», ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», Жовтнева ЦРЛ, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, ПФУ Корабельного і Вітовського районів, ОСББ «Співдружність», сільські ради Вітовського району та ін.

Розпочато співпрацю в напрямі професійно-практичної підготовки кваліфікованих робітників з професій загальних для усіх галузей та соціальній сфері діяльності з ТОВ Морський порт «Ніка Тера».

У  2016 році план прийому за державним замовленням виконано в обсязі 146 учнів, що складає 82%. Загальний контингент учнів у 2015/2016 н.р. складав 296 осіб. Випуск учнів у 2016 р. - 117 осіб, з них: 3 особи отримали дипломи кваліфікованого робітника з відзнакою, 38 осіб  – отримали атестати про повну загальну середню освіту, 8 учнів завершили навчання за свідоцтвами про отриману кваліфікацію.

Здійснено професійно-технічне навчання 20 слухачів - за кошти фізичних осіб.

Протягом минулого навчального року відраховано 26 учнів (9,4%) з об’єктивних причин та за власним бажанням. Станом на 01.07.2016 року перевідний контингент училища складає 133 учня.

У 2015/16 навчальному  році навчальний заклад доатестований з професій: діловод, адміністратор; молодша медична сестра з догляду за хворими. нянька. гувернер; оператор з обробки інформації та програмного забезпечення;  електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтажник силових мереж та електроустаткування.

Виховна робота в училищі проводилася відповідно до річного плану. В училищі створена цілісна система, що сприяє формуванню і розвитку здібностей учнів у різних сферах. Протягом навчального року працювали гуртки: технічний, театральний, вокалу та естетичного спрямування, спортивні секції.

Результатом роботи педагогічного колективу у 2015-2016 н.р. стали участь і досягнення учнів в різноманітних (різнопланових) заходах.

Акуленко Ангеліна (група 333, викладач Нестерчук Т.О.)- участь у ІІ етапі обласної олімпіади з предмета «Документаційне забезпечення управління» професії  «Секретар керівника (організації, підприємства, установи)»., нагороджена дипломом ІІ ступеню.

Сторчилова Карина (група 161, викладач Глущенко Т.В.)- участь у ІІ етапі обласної олімпіади з предмета «Діловодство» професії «Діловод», нагороджена нагороджена дипломом ІІІ ступеню.

  Денисюк Сергій (група 201, майстер виробничого навчання Логвіна С.П.) -  участь у ІІ етапі обласного конкурсу фахової майстерності з професій енергетичного профілю, нагороджений дипломом.

Сауніна Олександра (група 262, викладач Сандольська С.С.)- участь у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської  олімпіади з предмета фізика.

Гайдамачук Євген (група 222, викладач Сандольська С.С.)- участь у ІІ етапі  Всеукраїнської учнівської  олімпіади з предмета інформатика.

Тріска Вікторія (група 252, викладач Гринько Л.А.)- участь у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської  олімпіади з предмета економіка.

Печена Альона (група 162, викладач Миндру І.В.) –участь у Всеукраїнському мовно-літературному конкурсі ім. Тараса Шевченка.

Смирнова Марія (група 152, викладач Миндру І.В.) –участь у   конкурсі учнівської творчості,  присвяченого Шевченківським дням.

Ніконов Максим (група 252, викладач Лобода Т.В.) – участь в обласній олімпіаді академії гардемаринів НУК з англійської мови, присвяченій Року англійської мови в Україні.

 15-17 лютого 2016 року відбувся Всеукраїнський конкурс-гра з англійської мови, літератури і культури  “PUZZLE – 2016. Учасники, учні училища,  виконали різнорівневі завдання  і показали достатній рівень знань з граматики, лексики, а також знання з історії та культури Великої Британії та отримали сертифікати: Бєгліца Тетяна (група 162), Смирнова Марія (група 152), Ніконов Максим (група 252),  Корінь Вікторія (група 252),  Дубрівна Лідія (група 333),  Додоренко Діана (група 333),  Стрельникова Ольга (група 333).

Петрицина Яна (група 333), голова учнівського самоврядування, отримувала стипендію Міського голови за активну участь та плідну роботу у навчальному та виховному процесі училища.

25.03.16р. на базі Миколаївського базового медичного коледжу відбувся навчально -  практичний семінар, в якому взяли участь учні груп 151,152 та 252 з професій «Молодша медична сестра з догляду за хворими; Нянька; Гувернер». У ході семінару учні ознайомились з новітніми розробками компанії  «Лізоформ Медікал Миколаїв» щодо підтримання санітарно – протиепідемічного режиму лікувальних установ.

В училищі здійснювалась робота спортивного напряму: з легкої атлетики, волейболу, загальної фізичної підготовки та загального розвитку учнів. Робота щодо фізичного виховання в училищі проводилася відповідно до Положення про фізичне виховання в навчальних закладах України і містила основні заходи: фізкультурно-оздоровчі заходи в режимі дня, уроки фізичної культури, заняття в гуртках спортивної спрямованості, участь в училищних, районних, міських та обласних змаганнях, робота фізкультурно-спортивного клубу «Торнадо», заняття у групі «Здоров’я» для працівників училища, медико-педагогічний контроль та агітаційно-пропагандистська робота.

Продуктивно проведено у вересні 2015 р. олімпійський тиждень. Учнівський та педагогічний колективи прийняли участь в різних спортивно-масових заходах. Відбулася зустріч з представниками Европейської федерації бойових мистецтв, які провели майстер-клас по захисту себе на вулиці. Учень першого курсу Глущенко Володимир (група 112) продемонстрував свої вміння з стрітворкауту.

21 квітня 2016 року в училищі пройшов День цивільного захисту та об'єктове тренування із залученням фахівців Корабельного відділу ДСНС у Миколаївській області.

Основною метою проведення цього заходу було перевірка здатності працівників та учнів ДНЗ "ВПУ - 7" грамотно й чітко діяти при виникненні надзвичайної ситуації.

11 квітня в ДНЗ "ВПУ № 7" відбулось відкриття Першого фестивалю творчих здобутків «Від ідеї до успіху». На відкритті були присутні члени учнівського та трудового колективів училища, батьки.

В ході фестивалю 12 квітня відбувся день самоуправління, під час якого учні заміняли своїх викладачів, майстрів виробничого навчання та адміністрацію училища.

Учні виконували обов’язки згідно займаних посад. Директора училища заміщувала голова учнівського самоврядування Петрицина Яна, на чолі її заступників були Тріска Вікторія та Марчук Олександр. Під керівництвом учнівської адміністрації уроки проходили згідно навчального плану.

В рамках фестивалю 14 квітня пройшов  День показу професійних умінь. Двері навчального закладу були гостинно відчинені для учнів й педагогів шкіл, батьків, роботодавців та соціальних партнерів училища. Гостями фестивалю стали:

    директор ТОВ «Миколаївський тепловозоремонтний завод» В'ячеслав Валентинович Симченко;

    представник Районного військового комісаріату, підполковник Костянтин Георгійович Мацигайло;

    начальник відділу у справах сімї, молоді, культури та спорту адміністрації Корабельного району  Ірина Іванівна Богдан.; 

    співробітники відділу патрульної поліції Корабельного відділу поліції: майор поліції Іван Миколайович Гончарук, капітан поліції Сергій Сергійович Гінждеван, старший лейтенант поліції Дмитро Володимирович Соколенко;

    заступник директора Жовтневого центру зайнятості Тетяна Семенівна Лукашук та заступник начальника відділу Жовтневого центру зайнятості Вікторія Володимирівна Мазепа;

    представники Корабельної районної організації Товариства Червоного Хреста України: Тетяна Володимирівна Медведєва, Ярослава Михайлівна Гирча та Алла Іванівна Єгоревка.

Учні брали участь в училищних, міських та обласних конкурсах та змаганнях, в оновленні комплексно-методичного забезпечення професій.

 Ратушняк Віктор (група 131, викладач Неділько Н.Ю.) – участь у навчально-практичній конференції обласного центру по роботі з молоддю професійно-технічних навчальних закладів: «Психолого-педагогічні умови формування та розвитку обдарованості учнівської молоді» (м. Южноукраїнськ). Тема роботи: «3-D графіка. Як навчитись? Як користуватись? Як продати?», нагороджений дипломом.

  Популяризація закладу, профорієнтаційна робота з учнівською молоддю один з головних напрямів роботи училища. З цією метою запроваджено різні форми і методи роботи: педагогічні працівники закріплені за школами та мікрорайоном училища; розміщуються оголошення про прийом і умови навчання в засобах масової інформації та у міському транспорті; виготовляються рекламні буклети, плакати, банери; створено персональний сайт училища; проводяться «Дні відкритих дверей» для учнів шкіл м. Миколаєва та області; училище бере участь у ярмарках професій, проводяться спортивно-масові та виховні заходи із запрошенням до участі учнів шкіл; педагогічні працівники проводять агітаційні виступи перед колективами підприємств міста та області.

Як результат співпраці із ЗОШ Корабельного району (№№ 29, 49) – здійснення допрофесійної підготовки учнів 10-их та 11-их класів з галузевих напрямів: енергетика, медицина, інформаційно-комунікаційні технології.

Училище співпрацює із обласним центром зайнятості, який надає перелік топ-вакансій по регіону; сумісно з центрами зайнятості аналізується та корегується план прийому за окремими професіями. За замовленнями роботодавців протягом року здійснено цільове навчання слухачів з питань охорони праці.

Залишається гострою проблема формування та збереження учнівського контингенту.

Професійно-практична підготовка в 2015-2016 навчальному році проходила у відповідності до затверджених робочих навчальних планів та програм.

Протягом навчального року велась робота з вдосконалення програм виробничого навчання та практики, зі складання та систематизації КМЗ професій,  з організації оплачуваної  виробничої практики учнів.

З метою надання училищем платних послуг населенню, відповідно до положення, постійно надавалась відповідна інформація через засоби масової інформації тощо.

Організовано внутрішньоучилищний контроль відповідно до плану-графіку: перевірявся стан  викладання предметів та виробничого навчання з усіх професій, ведення зошитів для контрольних та лабораторно-практичних робіт, підготовки педагогів до уроку, ведення облікової документації, виховної роботи з учнями, відвідування занять учнями училища, профорієнтаційної роботи, організації навчально-виробничої діяльності та виконання фінансового плану, комплексно-методичного забезпечення предметів, індивідуальної та колективної методичної роботи з виданням підсумкових наказів.

У 2015 – 2016 навчальному році педагогічні працівники училища продовжили роботу над реалізацією єдиної науково-методичної проблеми «Формування та розвиток ключових компетенцій учнів через здійснення спільної пошуково-дослідницької діяльності суб’єктів навчально-виробничого процесу», а саме завершили роботу над ІІ етапом – аналітико-прогнозованим і розпочали опрацьовувати III - впроваджуючий етап. Педагогами училища були проведені відкриті уроки теоретичного та виробничого навчання, видані методичні розробки за темами напрацювань.

Протягом навчального року було організовано роботу семінару-практикуму для педпрацівників «Хочу поділитися» (обмін досвідом). У червні проведено підсумкову конференцію з виставкою результатів педагогічної роботи над проблемною темою навчального закладу.

  27 жовтня 2015 року в училищі відбувся обласний семінар заступників директорів з навчально-методичної роботи, методистів ПТНЗ області  за темою: «Розвиток індивідуальних здібностей учнів, забезпечення умов для їх самореалізації».

Гості заходу відвідали відкриті уроки:

    Глущенко Т.В. (спеціаліст вищої категорії) з предмету «Діловодство».  Тема: «Лабораторно-практична робота. Складання різних видів службових листів»;

Осадчої О.О.  (спеціаліст другої категорії) з предмету «Основи комп’ютерной грамоти та «Veb-дизайну». Тема уроку: «Обробка багатошарових зображень, створення колажів»;

Сандольської С.С.  (спеціаліста першої категорії), предмет фізика за темою «Механічна взаємодія тіл. Сили природи»;

Кравченко Т.Ю. (бакалавр, студентка 5 курсу МНУ ім.. В.О. Сухомлинського) з предмету «Біологія». Тема уроку: «Віруси, їх хімічний склад і будова».

Урок кожного викладача був націлений на реалізацію методичної мети, а саме : розвиток індивідуальних здібностей учнів при викладанні предметів професійно-теоретичної підготовки через використання  виробничих ситуації, формування професійних компетентностей як умова творчої самореалізації учнів, поетапне формування розумових дій учнів шляхом моделювання різних видів навчальної діяльності, розвиток в учнів потреб в знаннях, формування прагнення до саморозвитку в процесі взаємодії педагога й учнів.

19 листопада 2015 року на базі нашого закладу відбулося засідання  методичних секцій викладачів предметів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання з професій, пов’язаних з наданням послуг в офісі  (керівник секції: Бензар В.О. методист НМЦ ПТО)  та бібліотекарів ПТНЗ (керівник секції: Михайлюк Т.О., методист НМЦ ПТО). Секція викладачів дисциплін професійно-теоретичної підготовки й майстрів виробничого навчання з професій, пов’язаних з наданням послуг в офісі  працювала за темою: «Нові підходи до викладання й оцінювання навчальних досягнень учнів – необхідна складова в системі підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника та удосконалення педагогічної компетентності педагогічних працівників».

Нестерчук Т.О., викладач ДНЗ «ВПУ №7 м. Миколаїв», представила присутнім презентацію власного досвіду з теми: «Творча робота як фактор розвитку професійних компетенцій учнів». Практична частина семінару включала  практикум з реалізації проблеми «Підготовка якісного інструментарію (пакетів ККЗ) для проведення проміжного та вихідного контролю з професійної підготовки й здійснення самоаналізу своєї діяльності в процесі виконання процедури атестації».

З метою обміну досвідом було організовано роботу практичного семінару : «Розвиток індивідуальних здібностей учнів, забезпечення умов для їх самореалізації» та засідання  методичних секцій викладачів предметів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання з професій, пов’язаних з наданням послуг в офісі 

Одним з основних завдань колективу є удосконалення комплексно-методичного та матеріально-технічного забезпечення професій відповідно до державних стандартів ПТО. З цією метою дообладнано нові навчальні приміщення: кабінет «Хімія. Біологія»; кабінет-лабораторія «Фізики та професійно-теоретичних предметів з професій енергетичної галузі».

Робота атестаційної комісії училища була прозора і продуктивна. Детально вивчалась система роботи педагогів, які атестувалися. На підставі рішення атестаційної комісії  у 2015-2016 навчальному році:

  - підтверджено 12 тарифний розряд Логвіній С.П., майстру виробничого навчання з професії «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж; електромонтажник силових мереж та електроустаткування»;

 - підтверджено  відповідність займаній посаді Мойсеєнко Н.О., провідному бібліотекарю;

         Також було проведено позачергову атестацію педагогічних працівників:

 - присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» Алфер’євій Т. В., соціальному педагогу;

 -  присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» Неділько Н.Ю., викладачу  історії України та всесвітньої історії;

- присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» Криницькому О.Б., викладачу предметів професійно-теоретичної підготовки;   -  присвоєно 10 тарифний розряд Неділько Н.Ю., майстру виробничого навчання за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»;

   -   присвоєно 10 тарифний розряд  Ратушняк Р.В., керівнику гуртка «Стань творцем свого життя»;

          Рішенням атестаційної комісії департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації

- підтверджено 12 тарифний розряд та педагогічне звання «майстер виробничого навчання І категорії» Ковальовій Л.О., майстру виробничого навчання з   професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»;

- підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне  звання «старший викладач» Глущенко Т.В., викладачу  предметів професійно-теоретичної підготовки;

- присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» Сандольській С.С., викладачу фізики;

-   присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» Гринько Л.А., викладачу галузевої економіки і підприємництва.

На кінець 2015-2016 н.р. якісний склад викладачів становить:

спеціаліст вищої категорії – 6,     що складає   25%;

спеціаліст І категорії – 5,             що складає   20,8%;

спеціаліст II категорії – 8,            що складає   33 %;

спеціаліст – 1,                              що складає   4,1 %;

мають педагогічне звання «старший викладач» - 4, що складає 16,6% 

Якісний склад майстрів виробничого навчання становить:

12 тарифний розряд – 7, з них педагогічне звання:

-«майстер виробничого навчання І категорії» -3 що складає 30%;

-«майстер виробничого навчання ІІ категорії» -3 що складає 30%;

-11 тарифний розряд – 2, що складає  20%;

-10 тарифний розряд – 2, що складає  20%..

Письмових звернень громадян не надходило. Трудова та виконавська дисципліна на задовільному рівні, грубих порушень не зафіксовано.

Кадрове забезпечення протягом року на рівні питомих потреб, середньорічний показник вакансій складає 1% серед майстрів виробничого навчання. Плинність кадрів протягом 2015 – 2016 навчального року незначна, об’єктивно обумовлена, звільнення відбувалися за власним бажанням та за погодженням сторін

Діяльність педагогічного колективу здійснювалася відповідно до річного плану училища на 2015-2016 навчальний рік, розділи якого виконано на 91,5%. Це пов’язано з паралельним виконанням річного плану роботи училища та річних планів роботи департаменту освіти, науки та молоді, НМЦ ПТО у Миколаївській області, що призводить до перенасиченості навчально-виробничого та виховного процесу різноманітними заходами.

Проведена робота щодо удосконалення естетичного вигляду училища, створення комфортних умов перебування учасників навчального процесу. Дебіторська та кредиторська заборгованість відсутня. Кошторис видатків за 2015 рік та період 2016 року опрацьовано. Видатки на придбання товарів довгострокового користування та проведення капітальних ремонтів з державного бюджету не виділялися. Основними джерелами власних надходжень є надання платних послуг, які в свою чергу потребують оновлення та розвитку. За період вересень 2015р – липень 2016 р. надійшло 177753 грн.

Проведення поточних, в тому числі косметичних ремонтів, отримання послуг здійснювалось за рахунок коштів загального (68710грн.) та спеціального фонду (3530 грн.). Протягом 2015-2016 н.р. проведено косметичний ремонт спортивної зали та окремих навчальних кабінетів. Придбано матеріали для заміни у навчальному корпусі водовідведення.

У 2015/16 н.р. продовжилась робота благодійного фонду. Кошти витрачались відповідно до положення: на придбання спортінвентарю, оновлення навчально-матеріальної бази.

Виховна робота в училищі була спрямована на виконання завдань:

  • формування в учнів національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу. Забезпечення духовної єдності поколінь, культування кращих рис українського менталітету: працелюбства, свободи, поваги до батьків, толерантності;
  • виховання в учнів правової культури, поваги до Конституції України, законів України, державної символіки;
  • забезпечення сприятливих умов для самореалізації учнів відповідно до їх інтересів, нахилів та суспільних вимог. Підтримання обдарованих учнів;
  • роботу щодо підвищення рівня учнівського самоврядування, залучення учнів до активної громадської діяльності;
  • виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров'я, формування гігієнічних навичок і здорового способу життя, збереження й зміцнення їхнього фізичного та психічного здоров'я.

Формування учнівського колективу, активної життєвої позиції учнів – одне з головних завдань педагогічного колективу. Одним із пріоритетних напрямів стала організація роботи учнівського самоврядування.

Дбаючи про розвиток творчих здібностей учнів, їх зайнятості в позаурочний час протягом року було організовано різноманітні свята, конкурси, виставки поробок тощо:

Особливе значення приділялось укріпленню матеріально-технічної бази. Протягом всього навчального року удосконалювалися та оновлювалися паспорти майстерень, лабораторій, кабінетів, КМЗ. Заробітна плата, стипендія, оплата за комунальні послуги виплачується своєчасно.