Бібліотечний урок
«Бібліотека – інформаційний центр» - тема бібліотечного уроку, який проведено для учнів І курсу з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». Бібліотекар зробила огляд підручників за фахом, ознайомила користувачів з програмною літературою там книжковим фондом бібліотеки, провела експрес-опитування «Орієнтир на майбутнє».
Завершилась виховна година екскурсією до музею «Історії Корабельного району», де учням бібліотекар розповіла про наш рідний край, створення училища та музею. Відвідувачів зацікавили експонати та творчі роботи наших випускників і особливу увагу привернув стенд «Педагоги – наші випускники».
Виховна година в бібліотеці
З початком навчального року розпочалися виховні години в групах нашого навчального закладу. Під час першої виховної години, майстер виробничого навчання групи 112 Логвіна С.П., закцентувала свою увагу на створенні позитивної та дружньої атмосфери в учнівському колективі.
Виховна година продовжилася в бібліотеці та музеї. Бібліотекар повідомила цікаві факти з історії створення училища, ознайомила з книжковим фондом та зробила огляд фахової літератури. В ході екскурсії в музеї особливу увагу учнів привернули технічні проекти, які створили випускники училища.
Ну що б, здавалося, слова...
Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос — більш нічого.
А серце б’ється — ожива,
Як їх почує!.. (Т.Г.Шевченко)
Живе слово не може бути замкненим, воно шукає можливість висловлення, спілкування. Для молодого поета дуже важливо знайти товаришів, з якими можна поспілкуватися з хвилюючих тем, поділитися наболілим, почути неупереджену думку про власну творчість.
Так в рамках низки заходів до Всесвітнього Дня рідної мови відбувся діалог двох молодих творчих спільнот. Одна з них – гості – це вихованці гуртка «Літературна творчість» ДЦ позашкільної роботи Корабельного району. Друга – господарі вечора – об’єднання творчої молоді вищого професійного училища №7, які створили клуб шанувальників поезії «Поетичні обрії». В училищі виявилось багато поціновувачів поетичного слова, завдяки чомув цьому навчальному році вже пройшов конкурс читців, на якому учнів вправлялись у майстерності художнього читання.
Ініціатором зустрічі стала бібліотекар Мойсеєнко Наталя Олександрівна. На її запрошення гуртківці Літтворчості разом зі своїм педагогом, Паламарчук Ніною Миколаївною, відправились у недалеку подорож вулицею Ватутіна, щоб потрапити у теплу та затишну атмосферу бібліотеки училища №7. На гуртківців чекали чаювання та привітні колеги по слову – хлопці та дівчата, учні І-ІІ курсів, яким подобається поезія. Атмосфера довірливого спілкування виникла відразу. Підлітки читали власні твори, задавали питання, відповідали один одному, ділилися досвідом створення віршів. Учні цікавились, як краще запам‘ятати рядки, які раптом приходять в голову десь у подорожі, і відлітають при бажанні їх записати. Розказували, які системи віршування їм до вподоби, ділилися маленькими професійними секретиками.
Серед учнів училища виступили з власною творчістю Юлія Василишина, Альона Печена та Володимир Передельський. Вірші Юлії приємно вразили цікавою побудовою фраз та багатим словниковим запасом. Альона зачитала патріотичну поезію, висловлючи гарну громадянську позицію. Володимир виявився репером, і читав власний твір під музичне супроводження.
Від гуртківців читали поезію Олександр Нікішин, Юнія Зотова, Аліна Самойлова. Саша серед інших віршів зачитував і твір, написаний у співавторстві із однокласницею. Вірші Юни розповідали про близькі підліткам проблемисамостведження та пошуків себе. Аліна переконала слухачів, що «пише не лише про любов», виконавши конкурсний вірш «Свічки нема», присвячений роздумам про сучасність та майбутнє. Гурківці охоче поділился з юнаками та дівчатами досвідом занять, переказуючи виконані вправи, розповідаючи про підготовку до конкурсів.
На завершення слово отримала педагог Літературної творчості, Ніна Миколаївна. Вона зачитувала власну поезію, відповідала на питання учнів, давала рекомендації юним поетам щодо творчого розвитку.
Так познайомились гурток «Літературна творчість» та молодий клуб «Поетичні обрії». Сподіватимемось, що ця зустріч не остання, і стане початком доброї дружби.
Мойсеєнко Н.О.
бібліотекар
«Ніколи Україні не забути, цих юних душ нескорений політ»
Памяті загиблих на майдані ще зовсім молодих людей…
Протягом грудня 2015 – лютого 2016 року у ДНЗ «ВПУ № 7 м. Миколаїв» було проведено ряд заходів, націлених на відзначення річниць знакових дат, пов’язаних з Революцією гідності.
В рамках обласного конкурсу театральних гуртків, гурток театрального мистецтва нашого закладу під керівництвом Брояка М.І. представив літературно-музичну композицію «Народе мій, пишаюся тобою», де посів 3 місце.
22 лютого була проведена урочиста лінійка – реквієм на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, відстоюючи права і свободу людини. Учні підготували розповіді про трагічні події лютого 2014 року, про ті страшні сторінки історії, які повинен знати і пам’ятати кожен. Звучали вірші в пам'ять про загиблих на Майдані Незалежності. Учениця групи 162 Печена Альона прочитала авторський вірш, який присвятила цим трагічним подіям.
Я народилась в Україні,
Я тут навчаюсь і живу.
Але не тихо у ній нині,
І зараз я, про це пишу!
Пишу про те, як плачуть діти,
І матері не сплять ночами.
Бо їм нема чого радіти,
Сумують сильно за синами.
А навкруги слова: небесна сотня і війна,
Заполонила все вона.
Спочатку битва і майдан,
Вже в Україні балаган.
Уже на сході чутно бій,
І кожен з них то рідний твій.
Там стали всі вони брати,
Це щоб життя нам зберегти.
Ті всі хто там на небесах,
Ви знайте серцем ми шануймо ВАС.
Наприкінці заходу всі присутні запалили свічки і вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
Мойсеєнко Н. О.
бібліотекар
НАША БІЛЬ - АФГАНІСТАН...
Далекий грудень 1979 року... Далека та чужа країна Афганістан... Безглузда війна... Скільки смертей, скільки горя за 10 років. Проте ця безглуздість не применшує героїзму наших воїнів там, в афганському пеклі. Ніхто та ніщо не має бути забутим, аби не забути - треба пам'ятати, а щоб пам'ятати - треба знати.
15 лютого в Україні вважається Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річницею виведення військ з Афганістану. Через Афганістан пройшло більше 160 тис. українців, 2 378 українців, згідно офіційній статистиці, загинули, 4 687 повернулися додому інвалідами.Зараз в Україні живе близько 150 тисяч афганців.
В цей день у ДНЗ «ВПУ № 7 м. Миколаїв» відбулася тематична лінійка з нагоди 27 річниці виведення військ з Афганістану, на якій бібліотекар Мойсеєнко Н.О. розповіла про випускників училища – учасників бойових дій в Афганістані.
Так, випускник нашого училища, Полівода С.М., сьогодні очолює Спілку ветеранів-афганців Корабельного району. Цей мужній чоловік неодноразово був запрошений до училища. В своїх спогадах Сергій Миколайович розповідає учням про події тих років, з теплотою згадує про роки навчання у училищі.
Всі присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців хвилиною мовчання та запалили свічки.
В бібліотеці училища оформлена книжкова виставка : «Афган – ріка нашої памяті», відвідуючи яку, учні можуть ознайомитись з літературою за певною тематикою.
=Шляхами педагогічних новацій=
Вище професійне училище № 7 понад 10 років співпрацює з науково-педагогічною бібліотекою міста Миколаєва. В рамках ознайомлення з педагогічним досвідом в бібліотеці училища оформлено перегляд періодичних видань "Шляхами педагогічних новацій".
Бібліотекар Мойсеєнко Н. О. по матеріалам журналів "Педагогічна майстерність", "Директор школи, ліцею, гімназії", "Завуч", "Всесвітня література та культура", "Зарубіжна література" зробила огляд статей.
Педагогічний колектив взяв активну участьв обговоренні форм і методів висвітлених в статтях.