Середа, 21.03.2018, 00:25
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДНЗ "Вище професійне училище № 7 м. Миколаїв"

Новини

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ в Миколаївському ВПУ №7

«Народ Шевченка не забуває

і ніколи не забуде.

Поет живе в серцях свого народу»

Максим Рильський

Щороку з приходом весни оживає з новою силою слово нашого пророка – Тараса Шевченка. В ці перші весняні дні вся Україна згадує свого Кобзаря й наш навчальний заклад – не виняток.

З метою вшанування пам'яті великого митця в бібліотеці училища оформлена книжкова виставка «Скарбниця творчості Т. Г. Шевченка». Бібліотекар Мойсеєнко Н. О. представила учням наявну в фондах літературу про життя та творчість поета, познайомила їх з творами та живописом Т. Шевченка. Присутнім було представлено книги та альбоми, які розкривають життя та творчість Шевченка-художника і Шевченка-поета.

12 березня пройшов конкурс виразного читання віршів серед учнів І-ІІІ курсів. У стінах читальної зали звучало Кобзареве слово – учні читали вірші Шевченка про природу та любов до рідного краю, твори, які відображали зболену душу поета. Завдяки цьому заходу присутні мали змогу відчути себе невід’ємною частинкою того дивовижного творіння Божого, що зветься українським народом.

13 березня, під час виховної години, для учнів І-ІІІ курсів відбулася інтелектуальна гра «Стежками Шевченкової долі», що мала на меті поглибити й узагальнити знання про творчість Тараса Григоровича, виховувати повагу до його творчості, зацікавити учнів класичною українською літературою, показати всю багатогранність обдарувань поета. Учасникам було запропоновано 5 конкурсних етапів («Привітання команд», «Розминка», «Чи знаєш ти поезію?», «Віднови події», «Творче моделювання»). У нелегкій командній боротьбі з відривом у 1 бал перемогла 152 група (Майстер виробничого навчання Авраменко Г. В.). Учасники зміцнили командний дух, отримали задоволення від змагання та солодкі подарунки, а всі присутні ще раз переконалися у величі та невмирущості Тарасового слова.

Також біля кабінету української мови та літератури оформлено виставку творчих робіт учнів «Світ поезії Т. Г. Шевченка», дивлячись на яку можна впевнено сказати, що твори Шевченка й сьогодні не втрачають своєї актуальності.

Тож нехай творчість Кобзаря стане нам заповітом – зберегти мову народу, його звичаї, пісні й пронести їх через віки у майбутнє.

Викладач української мови та літератури Ничипоренко В. О.

Бібліотекар Мойсеєнко Н. О. 


ШАХИ

Інтелектуальний спорт як найвища міра свідомості! Емоції та азарт зашкалювали під час змагань за першість у шаховому турнірі між ПТНЗ. В особистих змаганнях наша команда юнаків посіла п’яте місце,дівчата посіли четверте місце .

Вітаємо наших учнів :

Перепелиця Б. 101 гр,

Коновалюк Д. 132 гр,

Кондратьєв О.132гр,

Герасимов М. 232 гр,

Печена А.362 гр,

Василишина Ю. 362 гр,

Голота А. 141 гр. 


Обласні педагогічні читання

21 лютого 2018 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Миколаївській області на базі машинобудівного ліцею проведено обласні педагогічні читання з науковим супроводом «Сучасний урок – це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня» (до 100-річчя В. О. Сухомлинського).

Мета заходу – удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників, оновлення змісту роботи, інформаційного та методичного забезпечення освітнього процесу, впровадження нових технологій, форм і методів професійної підготовки учнів, сприяння творчому та професійному розвитку викладачів та майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів області, поширення перспективного досвіду в педагогічній діяльності.

Педагогічні читання відкрила Шаповалова Наталія Віталіївна, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Миколаївській області. Привітав учасників освітянського форуму Матвійчук О. А., директор Миколаївського професійного машинобудівного ліцею.

У ході пленарної частини виступив Мозговий Віктор Леонідович, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри культурології Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, лауреат премії ім. Миколи Аркаса. Тема виступу: «Діалектика свобідного навчання і учіння».

Після пленарного засідання розпочали свою роботу секції педагогічних працівників за напрямками роботи педагогічних працівників ЗП(ПТ)О.

На секції педагогічних працівників професій машинобудівного, будівельного та енергетичного профілів та професій, пов’язаних з наданням послуг ( керівники:Ромашевська Г. А., методист НМЦ ПТО; Куликова Т. О., методист НМЦ ПТО) виступила Борисюк Оксана Петрівна, майстер виробничого навчання, професії «Молодша медична сестра. Нянька. Гувернер», яка атестується у 2017-2018 навчальному році обласному рівні на присвоєння педагогічного вання «Майстер виробничого навчання І категорії». У своєму виступі Оксана Петрівна презентувала власний досвід роботи, напрацювання, які допомагають використовувати всі можливості для ровитку особистості учня, рокрила зміст методичної теми: «Творчість – крила професії».

Велика кількість робіт Оксани Петрівни та її учнів були представлені на виставці. 


Виховна година «Булінг і кібербулінг»

Сьогодні в суспільстві гостро постає питання використання учнями інтернет-ресурсів. У мережі є немала кількість корисної та пізнавальної інформації, в тому числі для супроводу освітнього процесу. Але також інтернт - ігри та спілкування через соціальні мережі несуть загрозу підростаючому поколінню. Враховуючи цю сучасну проблему молоді, в нашому навчальному закладі пройшла виховна година «Булінг і кібербулінг».

В гості до учнів училища завітав провідний спеціаліст по роботі з молоддю Алієв Андрій (обласна бібліотека для юнацтва). Він ознайомив присутніх з поняттям булінг і кібербулінг, детальніше зупинився на актуальних загрозах мережі інтернет та розповів про способи їх запобігання. Під час бесіди були використані відеоматеріали засобами комп’ютерних технологій. Атмосфера довірливого спілкування виникла відразу. Учні обговорювали представлені відеосюжети, задавали питання які їх хвилювали, а доповідач розповів їм про можливості їх вирішення. 


О, мово, велична молитво наша!

І там, де звучить рідна мова,

Живе український народ.

В.Сосюра

До Всесвітнього Дня рідної мови, 21 лютого, в бібліотеці училища оформлена книжкова виставка «Українська мова – державна мова України».

Бібліотекар Н.Мойсеєнко ознайомила користувачів бібліотеки з книгами про мову, зробила огляд літератури. Серед учнів групи 262 цікаво пройшов конкурс «Народ скаже – як зав’яже», учасники пригадали прислів’я та приказки про мову.

Безсмертя мови є частиною безсмертя людини і її народу. У кожного народу вона своя. А серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті наша українська мова. Тому потрібно берегти свою мову, в якій відбилася душа народу, щоб донести до майбутніх поколінь найзаповітніші думки наших предків…

Розвивайся й далі, мово наша рідна, і про нас нащадкам вістку донеси. (О.Підсуха) 


Змагання з волейболу

Відбулися змагання з волейболу серед ПТНЗ. Наші юнаки показали свою майстерність з волейболу.
Досить емоційно та зі спортивним азартом розвивалися події на волейбольному майданчику приймали участь одинадцять команд наші учні в турнірі посіли четверте місце .

Вітаємо переможців !!!

Гаврилюк Д.101 гр,

Андрушков А.101гр,

Бецько І. 232 гр,

Перепелиця Б. 101 гр,

Латій В.В.312 гр,

Шепель О.В.312 гр,

Грош О.А.312 гр.


Свято Василя і Маланки

Різдвяні свята – найулюбленіші серед українців і наше училище – не виключення. Саме тому, в перший день нового навчального семестру, 15 січня, вся наша дружня учнівська сім’я святкувала чи не найвеселіше свято українців – Василя та Маланки або Старий новий рік.

Ми щедруєм і співаєм під вікном.
Щастя, долі вам бажаєм всім гуртом.
Хай квітують ваші ниви золоті,
Щоб життя було щасливе в майбутті, -

так учні першого курсу запросили всіх на обряд водіння кози – своєрідний маскарад, народне дійство, що прийшло до нас з глибокої давнини, і покликане виконувати магічно - заклинальну функцію – відганяти злих духів і забезпечити людям врожай та здоров’я. Щоб людей не пізнали лихі сили, які можуть заподіяти шкоду, їх треба було налякати. Для цього одяга­ли чудернацький одяг, пере­вертали кожухи, розмальову­вали обличчя, виготовляли страшні маски, у руках мали дзвіночки, калаталки тощо.

Основні діючі особи – перевдягнений у дівчину хлопець (Маланка) – Молнер Валентин і дівчина у чоловічому вбранні (Василь) – Бурдейна Катерина, а також Дід (Сорока Олександр), Стрілець (Коновалюк Дмитро), Цигани (Незнаєнко Лілія і Тимошенко Тетяна); Коза (М’ясникова Вікторія), Чорт (Кондратьєв Олександр), медсестра (Мальований Роман), щедрувальники (Мельничук Юлія, Болбот Тетяна, Гребенчук Ірина) й звичайно, господиня – майстер виробничого навчання Кордонюк С.В.

  

Маланкування і підготовка до нього – дуже складний і серйозний процес, до якого ретельно готуються, заздалегідь виготовляються маски, відповідний одяг, розігруються ролі обраних персонажів, в які належить перевтілитися дійовим особам. Допомагали учням в цьому педагоги – Коваль Н.В., Кордонюк С.В., Ничипоренко В.А., Алфер’єва Т.В., Борисюк О.П., Храпова Т.В., бібліотекар Мойсеєнко Н.О., завідуюча господарством Клємєшева Т.І. і, звичайно, майстер та класний керівник групи – Козарчук О.С.

Прихід ряджених завжди був доброю ознакою, тому їх зазвичай радо запрошували в оселю і ми віримо, що учні, які подарували нам це свято, принесли до училища щастя, здоров’я та натхнення для нових звершень. 


Робота педагогічного колективу під час зимових канікул

За вікном січень… Початок Нового року… В училищі така незвична тиша… Учні - на канікулах…

Але педагогічний колектив нашого закладу під час зимових канікул працював дуже плідно.

Так, 4 січня відбулися щорічні педагогічні читання за темою: «Теоретично-моделюючий зміст роботи з реалізації І (аналітико-теоретичного) етапу науково-методичної проблеми: «Інтенсифікація навчально-виробничого та виховного процесу шляхом інтеграції змісту освіти та форм і видів навчально-педагогічної діяльності». Форма проведення: педагогічна майстерня «Від ідеї до успіху».

Члени методичних комісій підготували креативні виступи - презентації щодо реалізації І етапу науково-методичної проблеми, висвітливши її мету, задачі, проблеми та перспективи.

Методична комісія викладачів та майстрів виробничого навчання професій сфери послуг та промисловості (голова Нестерчук Т.О.) ознайомила з уже напрацьованими теоретичними аспектами теми - « Процес інтеграції різних сфер науково-педагогічної діяльності». Було вказано на те, що основними напрямами перебудови навчання є інтенсифікація та оптимізація навчального процесу, можливі шляхи інтенсифікації педагогічного процесу в навчальному закладі з метою вдосконалення професійної підготовки учнів.

Методичні комісії викладачів та майстрів виробничого навчання професій, пов’язаних з роботою в офісі (голова Гринько Л.А.) та професій енергетичної галузі (голова Сандольська С.С.) опрацювали тему «Форми і методи педагогічної діяльності». Педагоги дали характеристику педагогічній діяльності, вказали на її функції та особливості.

Члени методичної комісії викладачів загальноосвітніх предметів (голова Храпова Т.В. ) розкрили тему «Процес інтеграції змісту освіти». Педагоги акцентували увагу на необхідності інтегрованого підходу до організації навчально-виховного процесу, мотивувавши це тим, що інтеграція є однією з найперспективніших інновацій, яка закладає нові умови діяльності викладачів та учнів, інтегроване навчання є діючою моделлю активізації інтелектуальної діяльності та розвиваючих прийомів навчання.

Бібліотекар Мойсеєнко Н.О. запросила на педагогічні читання гостей з міської науково-педагогічної бібліотеки: Радутну Наталю Василівну, завідуючу інформаційно-бібліографічним відділом та Кременцову Наталю Валентинівну, головного бібліотекаря з метою огляду періодичних видань, що висвітлюють теоретичні питання щодо науково-методичної теми нашого педагогічного колективу. Також була оформлена виставка періодичних видань.

Всі виступи базувалися на ключових компетенціях: співпраця, адаптація самонавчання, комунікація, пошук, навчання тощо. В процесі обговорення питань педагогами був поставлений наголос на тому, що нікому не можна дати освіту на засадах якоїсь окремої науки, що інтеграція є однією з найперспективніших інновацій, яка закладає нові умови діяльності викладачів і учнів, що має великий вплив на ефективність сприйняття учнями навчального матеріалу.

Провідною темою виступів кожної групи були необхідність інтенсифікації навчально-виховного процесу саме у нашому навчальному закладі та доцільність застосування різноманітних засобів інтенсифікації навчання.

А вже 11січня відбулося чергове засідання педагогічної ради, на якому було розглянуто декілька важливих питань, а саме:

1. Аналіз підсумків навчально-виробничого процесу за І семестр 2017-2018 навчального року.

2. Дієве партнерство із ЗОШ – запорука успішної профорієнтаційної роботи.

3. Модернізація навчальних приміщень як складова якості навчально-виробничого й виховного процесу.

4. Багатоваріантність форм, методів, засобів та шляхів взаємодії соціальних партнерів і училища - чинник підвищення мотивації навчання.

З першого питання виступили Коваль Н.В., заступник директора з навчально-виробничої роботи, яка висвітила основні результати діяльності педагогічного колективу протягом першого семестру та Морванюк О.Л., заступник директора з виховної роботи, яка дала оцінку виховній роботі училища, вказала на недоліки в роботі педагогічного колективу та запропонувала шляхи їх подолання.

Профорієнтація є пріоритетним напрямком роботи навчального закладу і складним питанням сьогодення. Саме від виконання державного замовлення залежить майбутнє училища. Куратор профорієнтаційної роботи Алфер’єва Т.В. проаналізувала стан проведеної роботи членами агітаційних бригад. Були поставлені задачі та зроблено наголос на тому, що профорієнтаційні заходи мають проводитися систематично й неперервно. З метою популяризації окремих професій наш заклад плідно співпрацює з обласним та Корабельним центрами зайнятості.

Також було розглянуто питання впровадження і апробації оновленої моделі моніторингу навчально-педагогічної діяльності з метою забезпечення прозорості результатів роботи, оскільки моніторинг націлює на постійне спостереження за будь-яким процесом з метою виявлення його відповідності бажаному результату. В умовах модернізації національної освіти це є важливим, адже дає змогу своєчасно усунути можливі прорахунки та розробити стратегію подальшої роботи. Тому діяльність нашого закладу потребує постійного пошуку раціональних підходів до оцінювання власних успіхів згідно з поставленою метою, а також прийняття раціональних рішень. Кожен педагог і учень повинні чітко окреслити той бажаний результат (перспективну мету), якого вони досягнуть у процесі співпраці.

Криницька Л.Г., директор училища, в своїй доповіді звернула увагу на необхідність модернізації оснащення навчально-технічної бази закладу.

То ж робота педагогічного колективу на різдвяні свята була дуже продуктивною та корисною.