19:15
Ну що б, здавалося, слова.

Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос — більш нічого.

А серце б’ється — ожива,

Як їх почує!.. (Т.Г.Шевченко)

Живе слово не може бути замкненим, воно шукає можливість висловлення, спілкування. Для молодого поета дуже важливо знайти товаришів, з якими можна поспілкуватися з хвилюючих тем, поділитися наболілим, почути неупереджену думку про власну творчість.

Так в рамках низки заходів до Всесвітнього Дня рідної мови відбувся діалог двох молодих творчих спільнот. Одна з них – гості – це вихованці гуртка «Літературна творчість» ДЦ позашкільної роботи Корабельного району. Друга – господарі вечора – об’єднання творчої молоді вищого професійного училища №7, які створили клуб шанувальників поезії «Поетичні обрії». В училищі виявилось багато поціновувачів поетичного слова, завдяки чомув цьому навчальному році вже пройшов конкурс читців, на якому учнів вправлялись у майстерності художнього читання.

Ініціатором зустрічі стала бібліотекар Мойсеєнко Наталя Олександрівна. На її запрошення гуртківці Літтворчості разом зі своїм педагогом, Паламарчук Ніною Миколаївною, відправились у недалеку подорож вулицею Ватутіна, щоб потрапити у теплу та затишну атмосферу бібліотеки училища №7. На гуртківців чекали чаювання та привітні колеги по слову – хлопці та дівчата, учні І-ІІ курсів, яким подобається поезія. Атмосфера довірливого спілкування виникла відразу. Підлітки читали власні твори, задавали питання, відповідали один одному, ділилися досвідом створення віршів. Учні цікавились, як краще запам‘ятати рядки, які раптом приходять в голову десь у подорожі, і відлітають при бажанні їх записати. Розказували, які системи віршування їм до вподоби, ділилися маленькими професійними секретиками.

Серед учнів училища виступили з власною творчістю Юлія Василишина, Альона Печена та Володимир Передельський. Вірші Юлії приємно вразили цікавою побудовою фраз та багатим словниковим запасом. Альона зачитала патріотичну поезію, висловлючи гарну громадянську позицію. Володимир виявився репером, і читав власний твір під музичне супроводження.

Від гуртківців читали поезію Олександр Нікішин, Юнія Зотова, Аліна Самойлова. Саша серед інших віршів зачитував і твір, написаний у співавторстві із однокласницею. Вірші Юни розповідали про близькі підліткам проблемисамостведження та пошуків себе. Аліна переконала слухачів, що «пише не лише про любов», виконавши конкурсний вірш «Свічки нема», присвячений роздумам про сучасність та майбутнє. Гурківці охоче поділился з юнаками та дівчатами досвідом занять, переказуючи виконані вправи, розповідаючи про підготовку до конкурсів.

На завершення слово отримала педагог Літературної творчості, Ніна Миколаївна. Вона зачитувала власну поезію, відповідала на питання учнів, давала рекомендації юним поетам щодо творчого розвитку.

Так познайомились гурток «Літературна творчість» та молодий клуб «Поетичні обрії». Сподіватимемось, що ця зустріч не остання, і стане початком доброї дружби.

Мойсеєнко Н.О.

бібліотекар

Переглядів: 493 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: